فقط ایران خیابان شناسایی پلیس آگاهی اخبار حوادث

فقط: ایران خیابان شناسایی پلیس آگاهی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اگر غائله کردستان حل نشود، حتماً مبداء درگیری چند ده ساله در منطقه خواهد بود / سرلشگر باقری

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور عزیزمان ایران با تاکید بر عدم پذیرش نتیجه های همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق و استقلال این منطقه از حاکمیت عراق اظهار کرد: اگر این ا

اگر غائله کردستان حل نشود، حتماً مبداء درگیری چند ده ساله در منطقه خواهد بود / سرلشگر باقری

سرلشگر باقری: اگر غائله کردستان حل نشود، حتماً مبداء درگیری چند ده ساله در منطقه خواهد بود

عبارات مهم : سوریه

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور عزیزمان ایران با تاکید بر عدم پذیرش نتیجه های همه پرسی اقلیم کردستان عراق و استقلال این منطقه از حاکمیت عراق اظهار کرد: اگر این اتفاق حل نشود، حتماً مبداء درگیری چندده ساله ای در منطقه خواهد بود.

به گزارش ایسنا، سردار سرلشگر محمدحسین باقری شامگاه پنجشنبه – ۱۳ مهر – در مراسمی که به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار حسین همدانی برگزار شد، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) راه و رسم ایثار، اخلاق، فداکاری و شهادت را به ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران و جوانان آموخت و شهدای بزرگی همچون شهید همدانی را پرورش داد.

اگر غائله کردستان حل نشود، حتماً مبداء درگیری چند ده ساله در منطقه خواهد بود / سرلشگر باقری

وی با بیان اینکه شهید همدانی از سابقون رزمندگان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی هست، اظهار کرد: شهید همدانی از ابتدای نوجوانی خود در راه اسلام و انقلاب اسلامی حرکت، خودسازی و تلاش کرد و هیچ گاه لحظه ای به فکر آسایش، آرامش و دوری از مشکل نبود؛ نهایتاً نیز اجر خود را در جبهه حریم اهل بیت (ع) دریافت کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نگارش وصیت نامه شهید همدانی، گفت: ملاحظه و مطالعه وصیت نامه شهید همدانی که اندکی بیش از دو هفته قبل از شهادت ایشان به نگارش درآمده، نشان می دهد که این شهید گرانقدر دریایی از معرفت در سینه خود جای داده بودند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور عزیزمان ایران با تاکید بر عدم پذیرش نتیجه های همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق و استقلال این منطقه از حاکمیت عراق اظهار کرد: اگر این ا

باقری با تاکید بر اینکه خواندن وصیت نامه شهدا همواره به عنوان یک ضرورت باید مورد توجه قرار بگیرد، ادامه داد: باید بارها وصیت نامه های شهدا از جمله شهید همدانی را بخوانیم و بصیرت را در آن ها پیدا کنیم. نگاه به زندگی شهید همدانی نشان می دهد که در هر برهه از وقت با درک صحیح، ایشان عالی ترین و سخت ترین ماموریت ها را گزینش و با جدیت و تمام توان آن ها را دنبال کرده اند و توانسته اند که با اثرگذاری در آن ماموریت ها، به صحنه های دیگر حرکت کنند.

وی با اشاره به حضور سردار همدانی در کنار روحانیت در ایام زندگی خاطرنشان کرد: سردار همدانی از ابتدا همواره تابع روحانیت بودند و در کنار شهید مدنی درس اخلاق آموخت. او همچنین در کنار آیت الله نوری همدانی و سایر علما، اسلام را فرا گرفت و تلاش کرد تا در مسیر آن حرکت کند. تربیت اسلامی و تبعیت از امام و رهبری از جمله موضوعاتی است که در زندگانی شهید همدانی به وضوح قابل مشاهده است.

باقری در ادامه به بیان بعضی سوابق شهید همدانی پرداخت و خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی شهید همدانی بلافاصله بصیرت خود را به کار گرفت و زمانی که مشاهده کرد انقلاب با خطراتی مواجه هست، زندگی عادی خود را کنار گذاشت. او از موسسان سپاه همدان است و نقش اساسی در مقابله با کودتای نقاب در پایگاه هوایی نوژه ایفا کرد. نقش آفرینی در امنیتی کردستان در کنار شهید صیاد شیرازی و همچنین فرماندهی در جبهه سرپل ذهاب گیلانغرب و بازی دراز و همچنین حضور در کنار متوسلیان، همت و شهبازیان در انتقال رزمندگان از کردستان و غرب به جنوب جهت ایجاد ظاهر حضرت رسول پیش از عملیات فتح المبین از جمله سوابق و افتخارات ایشان محسوب می شود.

اگر غائله کردستان حل نشود، حتماً مبداء درگیری چند ده ساله در منطقه خواهد بود / سرلشگر باقری

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: شهید همدانی سطح به سطح از یک رزمنده تا فرماندهی عالی رتبه از ایام پیش از انقلاب اسلامی تا آخر عمر خود حضور و تاثیرگذاری داشته هست. ایشان بعد از دفاع مقدس نیز در سخت ترین مسئولیت ها را در سطوح عالی سپاه بر عهده گرفت و نهایتا در مقابله با فتنه ۸۸ در مسئولیت فرماندهی سپاه حضرت رسول (ص) پایتخت کشور عزیزمان ایران نقش و تاثیر بی بدیلی داشت. سردار همدانی در آن روزها که بیش از ۶۰ سال سن داشت، به فکر رفتن به سوریه و دفاع از حرم آل الله افتاد. ایشان همواره به پشت جبهه دشمن نگاه می کرد و اعتقاد بود که درست است که ما با داعش و نفاق درگیریم ولی پشت این جبهه دشمن صهیونیستی هست. شهید همدانی و همه همرزمان خود دشمن را دست کم نمی گرفتند.

او با اشاره به نقش رژیم صهیونیستی و ایالات متحده در ایجاد داعش و حمایت از آن اظهار کرد: شهید همدانی در آن وقت درک کرد که اگر جبهه مقاومت شکل نگیرد و شکست بخورد، آن وقت سنگرها و خاکریزها یکی یکی فرو می ریزد و ام القرای دنیا اسلام به خطر می افتد. نابودی داعش و جبهه النصره در سوریه و حفظ حکومت سوریه از اهداف شهید همدانی بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور عزیزمان ایران با تاکید بر عدم پذیرش نتیجه های همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق و استقلال این منطقه از حاکمیت عراق اظهار کرد: اگر این ا

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه اصل مقاومت و جمهوری اسلامی در جبهه مقاومت است خاطرنشان کرد: اگر مقام معظم رهبری می فرمایند که بیست و چند سال تا نابودی رژیم پوشالی نمانده هست، نگاهشان به جبهه مقاومت و رزمندگان آن و جوش و خروش هایی است که در منطقه سوریه، لبنان، عراق، بحرین و مرزهای ما اتفاق می افتد. این ها دست به دست هم می دهند و آن تار عنکبوت سست و بی پایه را سست تر از قبل می کنند.

به گزارش ایسنا، سرلشگر باقری در بخش دیگری از صحبت های خود به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و همراهی با سردار همدانی پرداخت و گفت: در سال ۶۶ فرماندهی جنگ جهت تصمیم گیری در منطقه غرب تصمیم به اعزام یک تیم شناسایی به مناطق شمال عراق از جمله سلیمانیه گرفت. بر خلاف آنچه که بعضی راجع به جنگ و تصمیم گیری نسبت به اعزام نیروها به مناطق جنگی و عدم حضور فرماندهان در این مناطق مطرح می کنند، مسئولانی از قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان عالی ترین قرارگاه جنگ به مدت ۲۰ روز در عمق عراق عملیات شناسایی انجام دادند. در آن ۲۰ روز ما به همراه سردار همدانی وارد خاک عراق شدیم و جبهه های متفاوت آن منطقه را شناسایی کردیم و به کشور بازگشتیم. بعد از بازگشت به کشور نیز گزارش های مورد نیاز را به فرماندهی جنگ و سپاه ارائه کردیم. ولی آنچه که در این ۲۰ روز مشاهده کردم، فداکاری، ایثار، ایمان، اخلاص و خستگی ناپذیری و همچنین وظیفه شناسی سردار همدانی بود.

اگر غائله کردستان حل نشود، حتماً مبداء درگیری چند ده ساله در منطقه خواهد بود / سرلشگر باقری

او با اشاره به حضور سردار همدانی در جبهه مقاومت ادامه داد: سردار همدانی در سال ۹۰ و در شرایطی که سوریه اوضاع خاصی پیدا کرده بود به این کشور سفر کرد. در آن وقت تروریست های تکفیری که مورد حمایت قدرت های بزرگ دنیا و مرتجعین عرب و بعضی همسایگان بودند، در برابر ارتشی خسته و آسیب دیده در سوریه که باید در ده ها جبهه می جنگید و شهرهایش یکی یکی در حال از دست رفتن بود قرار داشت. تروریست های تکفیری در این مدت به سمت عراق نیز حرکت کردند و بغداد، عتبات عالیات و بعضی شهرهای دیگر را در معرض سقوط قرار دادند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: سردار همدانی با درس گرفتن از تجربه بسیج، این طرح را در سوریه طراحی و پیگیری کرد تا مردم آموزش ببینند و مسلح شوند و دفاع الوطنی را تشکیل داد.

باقری ادامه داد: اگر چنین توانی اضافه نشده بود، قطعاً سوریه سقوط می کرد، ولی حضور نیروهای مردمی در کنار ارتش به همراه نیروهای انقلاب اسلامی از کشورهای مختلف، تحت امر سردار همدانی و زیر نظر سردار سلیمانی، با عملیات هایی که انجام دادند، کاری کردند که صحنه بازگشت و دشمن شکست های مکرری را مجبور شد. در حمص، حماء، حلب و تدمر و سایر جبهه ها ورق برگشت و جبهه مقاومت توانست دشمن را به شکست بکشاند که همه این پیروزی ها مرهون فداکاری ها و درک بالای شهید همدانی است.

وی با اشاره به نفوذ سردار همدانی در سوریه و تاثیرپذیری مقامات سوری از او گفت: نفوذ کلامی که سردار همدانی نزد سوری ها پیدا کرده بود باعث می شد که مأموریت های متفاوت به خوبی انجام شوند. سوری ها نیز به عنوان خارجی به فرماندهان ایرانی نگاه نمی کردند بلکه آن ها فرماندهان ایرانی را افرادی می دانستند که بدون چشمداشتی جهت دفاع از مقدسات خود، ایثار و فداکاری می کنند. نگاه سوری ها به فرماندهان و مستشاران ایرانی، به عنوان یک فرشته و انسان مقدس است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور عزیزمان ایران در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه شهادت شهید همدانی آموزنده درس های بزرگی به ما است خاطرنشان کرد: نخستین درس که از شهادت شهید همدانی می آموزیم، این است که انقلاب اسلامی با تهدیدات و توطئه های فراوان و متنوعی روبه رو خواهد بود. مطالعه و بررسی زندگی شهید همدانی این عنوان را به وضوح نشان می دهد.

باقری ادامه داد: خلق تروریست های تکفیری حاصل اتاق های اندیشه ورزی است که به دنبال مشغول کردن دنیا اسلام درون خود هستند. قطعاً چنانچه حضور تروریست های تکفیری و داعش تمام شود آن ها عنوان جدیدی را شروع می کنند.

او با اشاره به عنوان اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: مسأله شمال عراق موضوعی نبود که بخواهد در این روزها بیان شود؛ مردم شمال عراق در استقلال چه می خواهند به دست بیاورند که الان ندارند؟ آن ها می خواهند که به سرزمین و مرزهای خود حاکمیت داشته باشند که الان دارند؛ آن ها می خواهند ارتش داشته باشند که الان دارند؛ آن ها می خواهند پول داشته باشند که بیش از همه مردم عراق دارند؛ آن ها هرآنچه که بخواهند را دارند ولی اینکه امروز دشمن های ملت کرد طراحی کنند و مسأله همه پرسی در کردستان عراق را علم کنند و با بازی کردن با احساسات مردم آن ها را پای صندوق های رأیی بکشانند که بازرس و ناظری ندارد و نتایجی که از آن خارج می شود از قبل بالای ۹۴ درصد رأی موافق استقلال باشد، سرزمینی را دچار آشوب می کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: اگر این اتفاق حل نشود، حتما مبدا درگیری چندین ساله و چند ده ساله خواهد بود. این عنوان طراحی دشمنان، رژیم صهیونیستی و آمریکا جنایتکار است.

باقری خاطرنشان کرد: آن ها زمانی که مشاهده کردند عراقی ها با حکم مرجعیت خود به میدان آمده اند و با همکاری حشدالشعبی و نیروهای مردمی توانستند داعش و تکفیری ها را شکست دهند این گونه امروز این مسئله تازه را در عراق مطرح کردند. ما از شهادت شهید همدانی ها و حوادث اخیر این درس را می گیریم که همه آن هایی که دلشان جهت انقلاب و نظام می سوزد، باید در صحنه باشند و با هشیاری و نگرانی، مواظبت کنند و بدانند که خوابیدن ما به معنای خوابیدن دشمن نیست و چنانچه ما بخوابیم دشمن های بیدار خواهند بود. باید هر لحظه بیدار و هشیار باشیم آیا که تهدیدات به طور مکرر و متنوع در حال طراحی است و هر کدام از آن ها یک به یک و حتی همزمان علیه انقلاب و جبهه مقاومت شکل خواهند گرفت.

او با تاکید بر اینکه حضور در جبهه مقاومت سن و سال نمی شناسد و بهانه و طلبکاری در پی ندارد، اظهار کرد: همه باید به عنوان یک سرباز و رزمنده در اطاعت از رهبری در این مسیر الهی گام برداریم.

باقری خاطرنشان کرد: دومین درسی که شهادت سردار همدانی به ما آموخت این است که شهادت همدانی ها باعث رویش های مکرری می شود و حججی و سایر شهدای مدافع حرم و همچنین جوانان شهید راه هسته ای این عنوان را نشان می دهد. این خون ها ثمر دارد و همزمان با ریخته شدن خون هر شهیدی، صدها حججی از آن می روید.

او در آخر با اشاره به شهادت فرماندهان سپاه محمدرسول الله پایتخت کشور عزیزمان ایران طی سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: تاکنون سپاه محمدرسول الله ۱۰ فرمانده به خود دیده اند که هفت تن از آنها تاکنون به شهادت رسیده اند. همه تهرانی ها باید به داشتن چنین سپاهی افتخار کنند. در کشور عزیزمان ایران بر خلاف سایر کشورهای دنیا، در ارتش و بویژه سپاه این فرماندهان بودند که جلو رفتند و سایرین را فراخواندند.

واژه های کلیدی: سوریه | اسلامی | انقلاب | نیروهای مسلح | سردار سلیمانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs